BEBEK ELBİSESİ

ELBİSE ÖN-ARKA : Pembe (isteğe göre değişebilir) iplik ile 94 ilmek başlanacak. İlmekler 2 düz, 2 ters olarak dizilip 4 sıra lastik örüldükten sonra beyaz iplik ile (isteğe göre değişebilir) düz örgüye başlanırken ara ara 8 ilmek kesilip bedende 86 ilmeğe düşülecek. Düz örgüye devam edilip 8 sıra örüldükten sonra yanlardan 2 ilmek, içeriden 1’er ilmek kesilip her 6 sırada 1’er ilmek kesilerek örgüye devam edilip bedende toplam 8 kere 1’er ilmek kesilerek 70 ilmeğe düşülecek. Beden boyu 21 cm’de verilen renk sıraları uygulamaya başlanacak. Beden boyu 25 cm’de kol evi oyuntusu için yanlardan 1 kere 4 ilmek, 1 kere 3 ilmek, 1 kere 2 ilmek, her 4 sırada bir de 4 kere 1 ilmke kesilip 2 sıra örüldükten sonra omuzlardan 11’er ilmek kesilerek ön parça bitirilecek. Arka parça da ön parça gibi aynı şekilde başlanıp önde yapılan işleler tekrarlanarak örülüp beden boyu 21 cm’de verilen renk sıraları uygulamaya başlanacak. Beden boyu 25 cm’de kol evi oyuntusu için yanlardan 1 kere 4 ilmek, 1 kere 3 ilmek, 1 kere 2 ilmek, 1 kere 1 ilmek kesilerek örgüye devam edilecek. Beden boyu 36 cm’de arka yaka ortasından 18 ilmek, yanlarından 1 kere 5 ilmek kesilerek omuzda kalan ilmekler kesilecek arka parça bitirilecek.

 

YAKA LASTİĞİ : Pembe renk ile 94 ilmek başlanacak. İlmekler 2 düz 2 ters olarak dizilip 4 sıra örüldükten sonra tüm yaka etrafına dikilerek bitirilecek.

 

KOL EVİ LASTİĞİ : Pembe renk ile 78 ilmek başlanacak. İlmekler 2 düz 2 ters olarak dizilip 4 sıra örüldükten sonra kol evi etrafına dikilerek bitirilecek.

 

Sevgili blog arkadaşlarım yukarıdaki açıklamalara dayanarak renkleri istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz ki ben değiştirdim. Ayrıca kol ve yaka lastiklerini şiş ile üzerine dizerek ördüm. Ayrıca dikmedim. Bence bu şekilde örünce daha düzgün oldu.

 Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !